רעיון לאירוע חדרי בריחה

רעיון לאירוע חדרי בריחה

חדר הבריחה הראשון הוקם בשנת 2006, כאשר מספר מפתחים אמריקאים שאבו רעיון מספר מתח של הכותבת האמריקאית אגתה כריסטי. המפתחים נעזרו בחדר שהוקצה להם מחברת היי – טק, והציבו בו מספר רמזים חידות ומשימות שיסייעו לאדם הנעול בחדר לברוח ממנו.

מהנדס יפני התרשם מהחדר בעת ביקור רנדומלי שערך בחברת ההיי – טק הזו, פתח חדר בעל רעיון דומה ביפן ומשם הכל היסטוריה. כיום, 11 שנים בלבד לאחר פתיחת חדר הבריחה הראשון, קיימים ברחבי העולם אלפי חדרי בריחה, ואין אחד שלא שמע על המושג 'אסקייפ רום'. אם כן, מדוע אנחנו כל כך אוהבים חדרי בריחה וכיצד חדרי הבריחה הצליחו למכר מאות אלפי אנשים ברחבי העולם.

מדוע אנחנו כל כך אוהבים חדרי בריחה

מדוע אנחנו כל כך אוהבים חדרי בריחה

סיפור נושא שונה

סיפור נושא הוא סיפור העלילה המרכיבה את חדר הבריחה או האקזיט רום, במסגרתה מקבלים את החידות והמשימות לבריחה מהחדר. חדר בריחה מצליח, הוא זה המצליח לספר את סיפור הנושא בצורה מהימנה ולשאוב את השוהים בחדר לתוך הסיפור.

ככלל, עלילות חדרי הבריחה מבוססים לרוב על נושאים רלוונטיים למדינה בה ממוקם החדר, כאשר בישראל המוטיב השולט הוא סוכני מוסד הכלואים בתוך חדר, בסלובניה החדרים מורכבים מסיפורי ערפדים וכן הלאה. הודות לכך שעלילות חדרי הבריחה אינם חוזרים על עצמם, לכל חדר יש את המשימות המיוחדות לו וכל סיפור נושא הוא מקורי ואותנטי, אנו נהנים לשוב לחדרי הבריחה שוב ושוב.

תחרותיות ושיתוף פעולה

אנשים רבים מכורים לתחרותיות, לתחושת הסיפוק המגיעה אחרי מאמץ רב והישגים, לניצחונות וקביעת שיאים. חדר הבריחה מספק עבורנו את ערך התחרותיות וההישגיות ואף יותר מכך. כל בריחה מחדר מוקצבת ב60 דקות, משימה לא פשוטה לכל הדעת.

נוסף על כך, צוותי חדרי הבריחה מציגים בתחילת המשחק את 'שיא כל הזמנים' – הזמן הקצר ביותר שלקח לקבוצה מסוימת לברוח מהחדר, שיא שיכול להישבר על ידי כל קבוצה חדשה ושאפתנית.

נתון נוסף הגורם לנו לאהוב את חדרי הבריחה, הוא שיתוף הפעולה המתבצע בין המשתתפים במשחק. מינימום המשתתפים בחדר בריחה הינו שני אנשים, ולפיכך כל משחק גורם לגיבוש חברים ובני משפחה ולכן מומלץ להגיע ביחד בתיאום מראש.

שם מלא(חובה)

דואר אלקטרוני(חובה)

טלפון(חובה)

שם המקום הנבחר

מספר מוזמנים

איזור מבוקש

חודש מבוקש

הערות